Imprezy

"III Bieg Wolności"

Już po raz trzeci w naszym mieście zorganizowany zostanie „Bieg Wolności” czyli wydarzenie upamiętniające rocznicę pierwszych częściowo wolnych wyborów do Sejmu, które odbyły się 4 czerwca 1989 r. Tego dnia w wielu miastach w Polsce świętuje się rocznicę symbolicznego zakończenia komunizmu. 

„III Bieg Wolności”, oprócz swego głównego celu ma również popularyzować bieganie jako najprostszej formy ruchu oraz promować aktywność fizyczną i zdrowy styl życia.

Wydarzenie odbędzie się w piątek, 4 czerwca 2021 roku w Parku Miejskim imienia Jacka Kuronia w Sosnowcu. Biegacze wystartują o godzinie 17:00 ze skweru przy amfiteatrze jednak biuro zawodów otwarte będzie już od godziny 15:00. Trasa biegu przebiegać będzie alejkami parku a jego dystans wyniesie 1989 metry, co ma również charakter symboliczny, to właśnie w 1989 roku odbyły się bowiem w Polsce pierwsze wolne wybory.

W biegu można wziąć udział po uprzednim zarejestrowaniu się za pośrednictwem strony internetowej www.mosir.sosnowiec.pl.

Limit zgłoszeń wynosi 200 osób a rejestracja zostanie zakończona 4 czerwca 2021r. o godzinie 10:00. W biegu mogą wziąć udział osoby w każdym wieku. Tego dnia uczestnicy będą mieć zapewnione: pamiątkowy medal, opiekę medyczną, wodę, ubezpieczenie NW oraz posiłek regeneracyjny.

ZAPISY