Wiadomości

baner_STMiG-2023

„Żyjmy zdrowo na sportowo” w ramach XV Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich

Nasze miasto po raz kolejny będzie brało udział w Sportowym Turnieju Miast i Gmin. Tegoroczny, XXIX turniej zostanie rozegrany pod hasłem „Żyjmy zdrowo na sportowo” w ramach XV Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich i odbędzie się w dniach od 23 do 29 września 2023 roku

Celem organizatorów jest wzmożenie motywacji u osób dorosłych, seniorów, młodzieży i dzieci, zarówno pełnosprawnych jak i z niepełnosprawnościami do wyjścia z domu, jak również integracja rodzin i społeczności lokalnych wokół wydarzeń sportowo-rekreacyjnych.

Sportowy Turniej Miast i Gmin (STMiG) jest organizowaną od 1995 roku ogólnopolską doroczną imprezą sportowo-rekreacyjną, przeprowadzaną przy finansowym wsparciu Urzędów i Ministerstw właściwych do spraw Sportu Powszechnego. Głównym organizatorem Turnieju jest od 1998 roku Krajowa Federacja Sportu dla Wszystkich (KFSdW). Do 2008 roku były to imprezy jednodniowe, a od 2009 roku są rozgrywane w rozszerzonej siedmiodniowej formie w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich.

 Wkrótce zamieścimy kalendarz imprez organizowanych w ramach STMiG.