Wiadomości

banerstrona-210618-1

Polsailing 2021

Rusza nabór uczestników do kolejnej edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacji Żeglarskiej PolSailing 2021.

PolSailing to największy w Polsce, kompleksowy program wsparcia i popularyzacji żeglarstwa realizowany przez Polski Związek Żeglarski. Jak co roku, dzieci z naszego miasta i regionu poznają piękno i zalety żeglarstwa. Podobnie jak w poprzednich latach, głównym partnerem programu jest Ministerstwo Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Program skierowany jest nie tylko do dzieci i młodzieży, ale też całych rodzin. Obejmuje zarówno szkolenie teoretyczne, jak i praktyczną naukę żeglowania pod okiem wykwalifikowanych trenerów na łódkach szkoleniowych typu Optimist oraz deskach windsurfingowych. Zajęcia na wodzie uzupełnione są aktywnościami na lądzie, takimi jak: warsztaty, spotkania moderowane, gry sprawnościowe i zabawy terenowe.

Pierwszym krokiem rejestracji do programu jest wypełnienie formularza rejestracyjnego na stronie programu. Po zapoznaniu się z regulaminem i weryfikacji kryteriów należy zarejestrować się poprzez podany link lub poprzez panel rejestracji na stronie głównej www.polsailing.pl . Efektem prawidłowej rejestracji będzie otrzymanie potwierdzenia mailowego oraz zestawu dokumentów. Następnie należy oczekiwać na kontakt koordynatora regionalnego, po ustaleniach z którym należy uzupełnić, podpisać i dostarczyć dokumenty.

Operatorem regionalnym programu jest Klub Żeglarski Zagłębie w Sosnowcu www.kzzaglebie.pl